Slovinsko očima dorostenců

Cesta do Slovinska začala v neděli 13. 8.  Dojeli jsme do Rakouské Malty, kde jsme si také postavili stany. Toho večera jsme se ještě po dlouhé cestě stihli vyklusat a pak jsme hned usnuli.
Další den ráno jsme se zabalili a jeli k údajně nejvýše položené přehradě v Evropě jménem Kölnbreinsperre. Zde jsme absolvovali 5-ti hodinový výlet s převýšením 750 m. Po výletě jsme nasedli do aut a jeli do Slovinska. Nejdřív jsme měli problém najít kemp, ale při třetím pokusu se nám poštěstilo a ubytovali jsme se v kempu v Trentě.
Další den jsme se vydali na nejdelší výlet za celé soustředění, na horu Kanjavec. Po menší zastávce u chaty se naše výprava rozdělila na dvě části, někteří z nás vyšli až na samotný vrchol a ostatní pokračovali pod vrcholem směrem k Trentě. Ti, co vystoupali na vrchol, si mohli užít výhled na Triglav (nejvyšší hora Slovinska), ale jen na chvíli, protože se začalo zhoršovat počasí. Po rychlém sestupu a velkém výdaji energie jsme se v kempu svalili ke svým stanům.
Příští den mělo pršet, tak jsme se vydali pouze na krátký výlet na Malou Mojstrovku ze sedla Vršič s převýšením 600m. Odpoledne jsme se jeli koupat do několika málo stupňové řeky Soči a večer jsme si ještě zvládli kopnout fotbal.
Další den jsme se přesouvali do Lokve, kde jsme měli mapové tréninky. Odpoledne nás už čekal trénink v závrtech, pro některé dost těžký. Příští den byly okruhy s posilováním a odpoledne dlouhá a výživná švýcárna.
Poslední den jsme běželi middle na 50 minut a po obědě už jen návrat do ČR, pro některé přesun do Ramsau am Dachstein na lobácké soustředění.

A nakonec ještě fotky od Ondry Vodrážky