Soustředění u Slovanky

Mistrovství na klasice se letos koná v jizerskohorských terénech u Raspenavy, a tak jsme první víkend v září vyrazili potrénovat na Liberecko, do ráje kamenů a skalek. Útočiště jsme nalezli v pěkném penzionu Tichá říčka v Karlově, přímo na mapě.

Na soustředění jsme dorazili ze Svitav, kde proběhly srovnávací testy mládeže. Páteční program byl výklus v okolí penzionu po linii zakreslené v mapě a večerní společné protažení.

Sobota nabídla dvě fáze. Dopolední trénink byl delší middle na mapě bez cest v severovýchodní části mapy Slovanka. Trať nabídla šikmé seběhy i traverzy v kamenitých stráních nad říčkou Kamenice.

 Odpoledne nás čekaly měřené okruhy (na mapě bez cest nebo na vrstevnicovce) přímo u rozhledny Slovanka. Již se běhalo v závodním tempu a někteří byli stínováni.

Večer po protažení následoval rozbor odběhaných tréninků a také informace k mistrovství na klasice včetně přemýšlení nad postupy na staré mapě z prostoru MČR.

V neděli jsme přejeli do Fojtky na mapu Červená ruka. Zde se běhaly štafetové úseky. Prověřily se schopnosti umapovat zvolený postup v tomto terénu v plné rychlosti a kontaktní navigační autonomie.

Teď už zbývá jen prodat zkušenosti z těchto tréninků na klasice.

 

GPS postupy:

Middle

Okruhy: 1, 2, 3, 4

 

Mapy z tréninků:

Linie

Middle

Okruhy: 1, 2, 3, 4

Štafetové úseky

 

Výsledky

Okruhy