Bronz ze Svaté Trojice

Jaké bylo Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva 2017?

• Běhalo se na úbočí Jeřábu (1003), nejvyšší hory Hanušovické vrchoviny. Kopce jako v Krušných horách - to byla naše první výhoda.
  • Byla zima a pršelo jako v Krušných horách - to byla naše druhá výhoda.
  • Díky předchozím výsledkům nás nělolik prestižních webů zařadilo mezi favority. Soupeři se nás báli a to byla naše třetí výhoda.

Krom toho jsme také celý rok trochu trénovali, při soustředění na Přimdě si zopakovali hromadné starty, za 6 hodin cesty autobusem z Plzně jsme se dobře naladili a v sobotu při závodu štafet si otestovali formu - Filip, Marek a Radim suverénně obhájili loňské vítězství naší oblastní štafety v H14.

Takže jak to nakonec dopadlo?
(foto z lesa: Daniel Wolf, O-News.cz)

• Rozbíhal Filip a stejně jako v sobotu byl první v lese a pak i první na předávce. Dobře rozběhli i Honza béčko a Jirka céčko, oba daleko před favorizovaným týmem Východočeské oblasti.
  • Elišku na druhém úseku předstihlo naše béčko, kde parádně zaběhla Kačka Š., která dokonce předávala druhá za Prahou.
  • Po třetím úseku bychom byli nejraději, kdyby závod skončil, protože Kuba 3. časem na úseku udržel pro béčko druhé místo a Šimon 2. časem na úseku vytáhl naše áčko zpátky na medailové pozice:
    1. Praha A - 78:34
    2. ZCO B - 79:44
    3. ZCO A - 80:02
  • Na čtvrtém úseku šla do čela Valašská oblast, ale Laura zaběhla také moc pěkně a předávala jen o 2 sekundy druhá, béčko ztrácelo minutu.
  • Kačka K. na pátém úseku běžela dokonce ještě skoro o 2 minuty rychleji než Laura, ale předstihla ji Východočeská oblast.
  • Po šestém úseku už to vypadalo hodně nadějně - Ondra druhým časem na úseku zajistil pro tým A průběžné druhé místo za Prahou a s náskokem 1:20 na třetí Valašskou oblast a 4:28 na čtvrtou Ještědskou oblast.
  • Kamča třetím časem na sedmém úseku zvýšila náskok na Valašskou oblast na 2 minuty, ale zezadu se začala znovu dotahovat Východočeská oblast.
  • Nejtěžší práce zůstala zůstala na Radimovi, který proti nejlepším žákům z ostatních oblastí udržel medailové umístění - 3. místo pro ZCO A za Prahou a Východočeskou oblastí.
  • A stejně dobře na posledním úseku běžel i Marek, který udržel 7. místo pro tým ZCO B (jasně nejlepší ze všech druhých týmů).
  • Družstvo C přijelo hlavně sbírat zkušenosti, ale i tak všichni bojovali ze všech sil a závod úspěšně dokončili se všemi kontrolami (na rozdíl od některých mnohem zkušenějších soupeřů).