Přimda - poslední letošní soustředění.

Letošní poslední soustředění je za námi. Fotečky z dílny Nejdku na http://nejdekorienteering.rajce.idnes.cz/Primda/. A dojmy ze Sokolova čtěte dále. A dojmy od další části sestavy následují pod Sokolovskými.

Během listopadového prodlouženého víkendu někteří členové našeho oddílu nelenili (konkrétně Petr Lill, Zdenda Hejduk a Olda Kohoutek) a zúčastnili se soustředění pořádaného SCM a TSM . Zázemí nám poskytlo rekreační středisko na Přimdě a odtud jsme vyráželi do blízkého okolí na běžecké tréninky a do vzdálenějšího okolí na mapu. Všechny venkovní tréninky byly "zpestřeny" zimou, sněhem, blátem a přelézáním popadaných stromů. První mapový trénink (krátká trať) probíhal v lesích u Nového Sedliště. Zde se z našich dařilo Oldovi a Petrovi, naopak Zdendovi se z lesa nechtělo a vyhnala ho až tma :-). Druhý mapový trénink následoval hned v sobotu dopoledne u Dlouhého Újezdu, kde byla připravena dlouhá trať a účastníci hned při prvním pohledu do mapy zjistili, že něco chybí - všechny cesty. Naopak v lesích přibyla spousta oplocenek a pasek, takže tento trénink dal všem pořádně zabrat a zdaleka ne všem se podařilo najít všechny kontroly. Celou trať zvládl Petr se Zdendou, naopak Olda musel trať "operativně" zkrátit. Ale součástí byly i další aktivity, techniky správného protahování si mládež vyzkoušela s fyzioterapeutkou Eliškou Kuncovou, v sobotu odpoledne byl bazén a jeden večer byl věnován teoretické přípravě na téma, jak by měl vypadat tréninkový rok a jak je důležité vedení tréninkového deníku. Což sice všichni vědí, ale... V neděli si pak všichni otestovali svoji kondici (a maximální tepovou frekvenci) při zdolávání zasněžené sjezdovky. Jelikož byli ale všichni ve formě, sjezdovku každý vyběhl minimálně 5x. Odkaz na momentky z tohoto vydařeného soustředění je již na stránkách Sportovního centra mládeže.

Poslední soustředění v letošním roce se konalo na Přimdě. A prý jsem na fotkách byla jako vždy nejvíce vysmátá, tak jsem byla pověřena napsat o něm pár řádků. Po pátečním dopoledním příjezdu nás čekal výklusek v lese a odpoledne mapový trénink, kde jsme v žádném případě nechybovali! Večer nás čekala přednáška od našich skoro otců neboli trenérů, odkud jsme si odnesli zase nějaké rady a tipy na to, jak být lepším orienťákem a hlavně jak lépe trénovat! Následující den jsme hnedka po ránu vyrazili na dlouhý mapový tréňas, kde podle mě většina zjistila, že mapu vůbec neumí. Odpoledne jsem měli takové regenerační nejprve protahování s Eliškou Kuncovou a následně většina z nás šla do bazíku. Poslední den jsme měli takový kruháček a pak jsme se šli trápit výběhem na sjezdovku, ale co tě nezabije to tě posílí, takže nám to příště na závodech do kopců poběží samo! Co se týče stravování, tak chyběla akorát cizrna, jinak se to jakože dalo. A mimo tréninku jsme si samozřejmě užívali s kamarády, prostě my orienťáci jsme nejlepší parta a je s náma největší sranda, hlavně s těma blonďatejma.