Žákovské akce v roce 2020

V roce 2020 nás čekají 3 oblastní soustředění žactva, dále 2 víkendy celostátních štafetových závodů, na které vyšleme oblastní výběr žactva. Krom toho mohou starší a zkušenější děti vyrazit na někeré akce s dorostem (včetně týdenního pobytu ve Švédsku spojeného s účastí na štafetových závodech Tiomila).

Soustředění žactva

budou opět otevřená pro všechny děti, které si již troufnou běhat podle mapy bez fáborků (D/H10 a vyšší), ale zúčastnit se mohou i dorostenci, kteří v té době nebudou mít jiný program.

27.-29.3. - 1. jarní mapové soustředění

Jestli se podaří zajistit ubytování pojedeme do oblasti Žihle a budeme běhat hlavně  na mapách z loňského MČR štafet a klubů (http://sk-praga.cz/zavody/mcr2019/). Soustředění bude společné pro žactvo i dorost - vyzkoušíme některé novinky, třeba postavit dorostence na chvíli do role mentorů k menším dětem. Hlavním cílem je procvičit základní mapové techniky před začátkem oblastního žebříčku.

15.-17.5. - 2. jarní mapové soustředění

Předběžně to vypadá, že bude v Lázních Kynžvart, kde v té době bude nová sprintová mapa. Většinu tréninků bychom ale měli absolvovat na mapách z loňského žebříčku B v Mariánských Lázních (https://mlokml.cz/kamzik2019/).
Vyzkoušíme i trochu mapově obtížnější tréninky zaměřené na děti, které budou běhat žebříček B, ale přiměřeně náročný program bude zajištěn i pro menší děti. Kromě  mapových tréninků je naplánovaný i tradiční běžecký test na dráze.

18.-20.9. - podzimní mapové soustředění

Rádi bychom využili mapy z žebříčku B, který bude v červnu pořádat SKOB Slaný (https://zb2020.skobslany.cz).
Kromě základních mapových technik se trochu víc zaměříme i na štafety, a také uzavřeme nominaci na MČR oblastních výběrů žactva.

Závody oblastních výběrů žactva

8.-10.5. - Vyzývací pohár

Závody jsou letos rozložené do 3 dnů, takže bude na vše o trochu víc času. Oba štafetové závody budou v atraktivním terénu na Čeřínku a páteční sprint (8.5.) v centru Jihlavy, snad i v ZOO. Závody pořádá OK Jihlava - web závodu (http://cp2020.okjihlava.cz/).
Na velikosti oblastního výběru se dohodneme nejpozději v neděli 19.4.2020 při závodech v Plzni, nominaci můžeme doladit nejpozději o týden později.

10.-11.10. - MČR oblastních výběrů žactva

Bude v Kobylé nad Vidnávkou, závody pořádá Orientační běh Opava - web závodu (http://mcr2020.obopava.cz/).
Nominaci bychom měli vyřešit nejpozději při soustředění 20. září.

Možnost účasti žáků na soustředěních dorostu

24.4.-3.5. - Jarní Švédsko s Tiomilou

Týdenní soustředění v okolí Stockholmu/Uppsaly zakončené účastí na štafetových závodech Tiomila. Vhodné pro žáky alespoň se zkušenostmi z žebříčku B. Více na https://zco.orientacnisporty.cz/mladez/310. Přihlášky do konce ledna!

22.-24.5. - Lužické hory

Pokročilé mapové techniky ve složitých terénech Labských pískovců, Lužických hor a Zittauer Gebirge. Vhodné pro žáky s ambicemi získat licenci A.

27.-30.8. - Ralsko (může být upraveno podle termínů STM)

Mapové soustředění se zaměřením na klasiku a štafety. Společně s STM (testy do TSM) - pro žáky doporučeno zejména pro ročník narození 2006.

listopad (bude upřesněno)

Úvodní sraz pro tréninkový rok 2021 (informace k tréninku, delší výběh, posilování, přednáška ...). Pro žáky ročník 2006.Článek pro: