Plán oblastních akcí žactva na rok 2022

Podle závěrů podzimní schůzky va Starém Plzenci bychom letos měli zkusit některé novinky a jednu další novinku pro nás připravuje svaz. Co bychom tedy měli zvládnout:

18.-20.3. - První jarní mapové soustředění, tentokrát společně s TSM/SCM. Zopakování základů mapové techniky před prvními závody. Při jednom tréninku nám dorostenci pomohou odstínovat starší žáky a pak to zkusíme společně rozebrat.

2.-3.4. - Minisoustředění po oblastním přeboru ve sprintu a štafet. V sobotu večer rozebereme postupy ze závodů, v neděli by děti mohly zvládnout dráhový test a jeden technický trénink v lese.

29.4.-9.5. - Švédsko -10mila. Společně s dorostem, vhodné pro D/H14 (ročník 2008 a zkušenější 2009). Týdenní soustředění zakončené účastí na štafetových závodech, na které se nezapomíná.

13.-15.5. - Druhé jarní mapové soustředění. Zkusíme trochu přidat na mapové obtížnosti. Starším žákům bude vrcholit příprava před žebříčkem B a u mladších si prověříme, jak se za 2 měsíce posunuli.

3.-6.6. - Festival výběrů žactva - novinka přichystaná svazem místo Vyzývacího poháru. Akci připravují úspěšní trenéři žactva z pražské Tretry. Očekávám méně závodění a více tréninků, ale porovnání s dětmi z ostatních oblastí tam bude.

11.-12.6. - Soustředění před LODM - určeno pro nominované a náhradníky. Mix lesa a sprintu, na štafety také dojde.

3.-4.9. - Minisoustředění při oblastních žebříčcích v Kašperských Horách. Kromě závodů stihneme ještě minimálně 1 trénink a večer si rozebereme postupy.

16.-18.9. - Soustředění před MČR oblastních výběrů. Díky návratu žákovského MČR do říjnového termínu se můžeme vrátit k osvědčenému přípravnému soustředění.

24.-25.9. - Účast na závodech Českého poháru štafet a sprintu. Bude-li to možné, vyšleme oblastní výpravu, aby si děti vyzkoušely opravdové štafetové závody ještě před MČR.

8.-9.10. - MČR oblastních výběrů žactva. Po dvou letech opět společně se závody dorostu a dospělých.

 

Článek pro: