Západočeši na Olympiádě

Západočeská oblast měla na hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže díky rozdělení do dvou krajů celkem 8 zástupců (víc už měla jen Východočeská oblast s 9 závodníky).

V roli vyloženého favorita nastupoval pouze Lukáš Richtr v kategorii mladších kluků, který svoji úlohu také splnil - 2 medaile z individuálních závodů + velká bedna ze štafety.

Dáda, Regina, Káťa, Ondra a Radim měli podle reálných předpokladů bojovat o velkou bednu, ale medailový výsledek by byl překvapením. A překvapení se nakonec opravdu konalo. Ondra Hasman bral mezi staršími kluky na krátké trati vynikající bronz.
A hodně blízko k ještě většímu překvapení byla Regina Tokárová, která také na krátké trati ve starších holkách skončila čtvrtá, pouhých 6 vteřin od stříbra a jenom 5 vteřin za čerstvou štafetovou mistryní Evropy Šárkou Rückerovou. Regina přitom soupeřila s o rok staršími závodnicemi.
A do třetice vynikající výsledek zaběhl Radim Tokár, když skončil pátý ve sprintu mladších kluků (také Radim běhal s o rok staršími soupeři).
Dáda Biersaková a Káťa Černá bojovaly ze všech sil, ale výsledky i vlivem větších chyb nakonec nebyly podle jejich představ.

Zbylí dva naši závodníci jeli hlavně sbírat zkušenosti. Velmi příjemně překvapil Vašík Bartoš solidním časem a 11. místem na krátké trati mezi staršími kluky.
Eliška Fišarová zaběhla výborně první úsek štafet, když do cíle dorazila v balíku s nejlepšími holkami. Škoda, že to podobně nevyšlo i na jejím druhém úseku, ale celkově šesté místo v závodě mladších štafet si zaslouží pochvalu.