Západočeská zimní liga 2021/2022 - Proč a jak?

Datum: 

Čtvrtek, Listopad 11, 2021 - 23:30

Pokusný ročník Západočeské zimní OB ligy je tu. Proč? Je to jeden ze závěrů porady trenérů žactva, abychom (nejen) dětem zpestřili zimní přípravu, trochu si i v zimně zasoutěžili a snad měli příležitost se potkat.

Zatím ještě není úplně jasné, jak bude vypadat - to bude záležet na vás všech, jak se zapojíte. Z větší části tomu necháme volný průběh, některé věci můžeme postupně vyladit a na jaře na závodech si pak řekneme, jak pokračovat další zimu.

Hlavní cíl je vzájemné sdílení tréninkových závodů mezi kluby z celé oblasti. Všichni mají možnost nabídnout svůj závod/trénink na těchto stránkách. Vzhledem k vzdálenostem asi mají smysl víkendové akce, i když třeba nějaký noční závod v týdnu se tu objevit může také. Když se dlouho žádný pořadatel nebude hlásit sám, začne předseda vyvolávat jako ve škole.

Vítané jsou různé nestandardní typy závodů, na které není během sezóny moc času - scorelauf, free order, hromadný start, horský OB, ...

Pokud by někdo měl chuť spočítat celkový žebříček zimní ligy, má volné pole působnosti včetně určení pravidel.

Jestli všechny informace o vaší akci umístíte sem, nebo do ORISu, případně někam jinam, to záleží jenom na vás. Minimálně pozvánku s odkazy ale prosím dejte i sem.

První závod pořádá Lukáš Pivec již v sobotu 20.11.2021 v údolí Mže mezi Pavlovicemi a Ošelínem. A poslední budou tradiční Skrýše Aleše Hejny těsně před začátkem standardní OB sezóny.

Aleš Richtr