......Tréninkové středisko mládeže Západní Čechy...... .....Západočeské sportovní centrum mládeže a dětí.....

Lednovka - Potkávárna "U Havrana" 13.-15.01.2023

Zimní kondiční soustředění vhodné pro všechny, kterým nevadí pohyb na běžkách a mají chuť se projet i jinde než v Krušných horách, na Šumavě nebo na golfu.
(Není vhodné pro ty, kteří budou jezdit LOBy, protože ve stejném termínu jsou plánované závody ve Studenci.)

Předběžné přihlášky kvůli zajištění ubytování již do konce října v přihlašovací tabulce.

Článek pro: 

Švédsko s Tiomilou 2023 u polárního kruhu - přihlášky do konce října

Příští rok je švédský štafetový závod Tiomila nejseverněji, co kdy byl, u Skellefteå. A ještě o trochu severněji u Luleå je plánované soustředění spojené s ním.

Tam na dalekém švédském severu, u polárního kruhu, v krajině formované ledovcem, s dvacetihodinovým slunečním svitem, budou tajze připravené různorodé tréninky pro zlepšení orienťáckých dovedností a poznávání zase jiných o-terénů :)

Článek pro: 

Podzimní akce pro žáky

Už poslední srpnový víkend začíná podzimní závodní sezóna. Co je připraveno pro žactvo naší oblasti?

26.-28.08. Westcup - v pátek a sobotu 1. a 2. oblastní žebříček, v neděli handicapový start (1. termín přihlášek již do 14.08.2022, 2. dražší termín do 21.8.2022), v sobotu po vyhlášení vítězů pro žáky ZČO beseda s našimi reprezentanty (podrobněji níže)

Článek pro: 

Minisoustředění Kašperské Hory

O víkendu 02.-04.09.2022 společně s oblastními žebříčky v Kašperských Horách proběhne krátké soustředění žactva a dorostu.

Začátek: V pátek 02.09.2022 do 18:00 v Kašperských Horách. Zaparkujte na ploše bývalé pily, adresa: Sušická naproti Infocentru NP Šumava, poloha: 49.1447756N, 13.5502111E

Konec: V neděli po závodu oblastního žebříčku.

Doprava: Zajišťují si účastníci sami.

Článek pro: 

Republikový festival žactva

Na webu republikového festivalu žactva (3.-5.6.2022 v Chotěboři) se postupně objevují nové informace a začíná to vypadat na hodně zajímavou akci.

Festival je určený pro žáky kategorií D/H14 a D/H12, ale zúčastnit se můžou i šikovnější desítky (to jsou u nás všechny Smile) - podmínka je zvládnout samostatně závod bez fáborků.

Článek pro: 

Výsledky z dráhy k 3.4.2022 doplněny

Při minisoustředění v Karlových Varech běželi žáci v neděli 3.4.2022 také test na dráze (podle věku 800 nebo 1 500 m). Časy byly ovlivněné tím, že v sobotu všichni absolvovali 2 náročné závody a ani počasí nebylo úplně ideální (jenom 5°C). Přesto Kuba Turek zaběhl 1 500 m za 5:25 a tím se zařadil na 7. místo v dlouhodobé západočeské tabulce hned za Jirku Dondu.

V tabulce jsou doplněny i další časy, jak z Karlových Varů, tak z loňských testů TSM a nominaček JWOC.

Článek pro: 

Soustředění v Aši

Díky Karlovi Pilařovi bude další soustředění v Aši. Je vhodné pro všechny žáky, kteří už běhají sami bez fáborků, i pro dorostence, obzvlášť pro ty, kteří budou jezdit na žebříček B.

Začátek: V pátek 13.05.2022 odpoledne, abychom stihli trénink (sraz bude na místě tréninku - bude upřesněno)

Konec: V neděli 15.05.2022 po obědě

Doprava: Zajišťují si účastníci sami (na všechny tréninky se bude jezdit auty)

Článek pro: 

Pokyny k minisoustředění žactva

V sobotu po štafetách na gymnáziu v Karlových Varech udělají Vodr a Aleš Ritter rozbory obou sobotních závodů (podklady připravují stavitelé tratí - sprint Jirka Donda, štafety Aleš Ritter).
Čas bude upřesněn při štafetách.
Účast doporučuji i těm žákům, kteří nemohou zůstat na zbytek minisoustředění.
 
Pro účastníky minisoustředění bude zajištěna teplá večeře přímo na gymnáziu - zajišťuje Honza Turek. Kdyby chtěl zůstat někdo, kdo se nestihl přihlásit, může se s Honzou domluvit - pár porcí je objednaných navíc.

Článek pro: 

Stránky