Západočeši na ZODM 2020

Závodů v lyžařském orientačním běhu na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2020 se zúčastnilo celkem 112 závodníků. 17 z nich jsou členové oddílů Západočeské oblasti OB. A nevedli si vůbec špatně.

Olympijskými vítězi se stali:
- 2x Tonda Svoboda z VPM (sprint + krátká trať v H14)
- Marek Štěrba z SKV (krátká trať v H16)
- Mirka Řeháková z SKV (krátká trať v D14)

Další 2 medaile získal Marek Štěrba - za 2. místo při sprintu a společně s Maruškou Bartošovou (MLA) také za 2. místo ve štafetovém závodu. Maruška Bartošová si navíc odvezla diplom za 6. místo na krátké trati v D16.

A aby těch medailí nebylo málo, přidali se i lyžaři - Aneta Bauerová, která v létě běhá OB ve Slovanu KV, byla 3. na hladké 3 km volně a také 3. ve štafetě lyžařů běžců. Petra Holíková (OB běhá v ONO) se vešla na velkou bednu za 5. místo na 3 km klasicky.

Ze všech sil ale bojovali všichni účastníci, přestože pro některé je LOB pouze doplňkový sport a někteří na Olympiádě sbírali teprve své první zkušenosti z větších závodů. Všem patří velký obdiv, jak se dokázali vypořádat s obtížnými podmínkami na tratích. A obdiv patří i dalším, mladým i starším členům západočeských oddílů, kteří obětovali svůj čas a pomáhali s úpravou tratí a pořádáním závodů, aby závody vůbec mohly proběhnout.

Na všechny žáky, dorostence a jejich trenéry se těším při prvním soustředění před letní sezónou OB - poslední březnový víkend (27.-29.3.) u Žihle.

Článek pro: